طرح مطالعاتی و آسیب شناسی منبع آب قدیم دزفول انجام شد

شهردار دزفول از تهیه طرح مطالعاتی و آسیب شناسی، منبع آب قدیم دزفول توسط سازمان نوسازی و بهسازی این شهرداری خبر داد و گفت: مرمت این بنای تاریخی پس از تامین اعتبار توسط سازمان مذکور اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول، “محمد علی دوائی فر” در گفت و گویی با بیان اینکه این بنای تاریخی نمادی از تاریخ و فرهنگ مردم دزفول است، تصریح کرد: طرح مطالعاتی و مرمتی این بنا به بهترین نحو انجام شده است و به طور قطع نیز مرمت آن با تلاش عوامل این سازمان به بهترین شکل ممکن صورت می پذیرد.

وی افزود: محوطه اطراف این بنا نیز پس از آغاز طرح مرمت، نورپردازی خواهد شد.

دوائی فر گفت: این اثر ثبت ملی در گذشته یکی از منابع مهم تامین آب شرب در دزفول و همچنین نمادی از آغاز ساخت بناهای صنعتی پیشرفته و قدیمی ترین سیستم آبرسانی مدرن شهری در کشور بوده است، به همین دلیل ضروری است که در حفظ، نگهداری و احیای آن اقدامات موثری انجام شود.

دوائی فر خاطرنشان کرد: شهر تاریخی و کهن دزفول مملو از بناها و مراکز با ارزش تاریخی است که می باید با توجه کافی از فرسودگی و زوال آنها جلوگیری شود، به همین منظور شهرداری دزفول بر آن است که در این راستا تمام تلاش و ظرفیت خود را بکار گیرد‌.

این بنای تاریخی با ۷۵ سال قدمت جنب مقبره کاشفیه دزفول واقع شده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 15 =

  • نقشه محلات قدیمی دزفول
  • تازه های سایت