بخشی از ساباط تاریخی بیدل تخریب شد

بخشی از ساباط تاریخی بیدل واقع در محله قلعه دزفول به دلیل آنچه فشار جانبی به جداره آن توسط نخاله‌های ساختمانی عنوان شده ، دچار ریزش و تخریب شد.

مسعود شامدیل در گفتگو با خبرنگار دزآفاق در اینباره اظهار کرد : متاسفانه در کارشناسی بعمل آمده از صدمات جدی وارد بر ساباط تاریخی بیدل ، واقع در کوچه مجدیان مشاهده گردید که عامل اصلی تخریب املاک شمالی و جنوبی میباشد.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول افزود : متاسفانه بعضی افراد بدلیل دست یابی و برون رفت از مشکلات خانه های قدیمی و تاریخی و بلا تکلیف بودن آن اماکن، به فکر از بین بردن اثر تاریخی مجاور بر آمده تا بواسطه آن مشکلات خود را نیز مرتفع سازند.

شامدیل تصریح کرد : با توجه به کارشناسی و بازدید به محل مشاهده شد ، انباشته شدن مصالح و نخاله های ساختمانی پشت دیوار ساباط باعث شده تا فشار جانبی به ساباط تاریخی وارد شده که در زمستان بدلیل جذب آب و افزیش حجم مصالح ، گسستگی ساباط را بدنبال داشته است.

وی در ادامه تاکید کرد : جهت جلوگیری از تکرار چنین اقداماتیکه باعث صدمه عمدی به آثار تاریخی دزفپل میشود باید اقدام قانونی شود تا شاهد اینگونه اقدامات نسبت به بافت قدیمی و آثار تاریخی نباشیم.

شامدیل در خاتمه با بیان اینکه سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول به زودی پروژه بازسازی این ساباط را آغاز خواهد کرد گفت : بافت قدیم دزفول دارای ظرفیت بسیار بالای فرهنگی و هویت تاریخی این شهر است که باید در حفظ و نگهداری آن علاوه بر دستگاههای دولتی توسط مردم نیز انجام شود که متاسفانه نسبت به آثار تاریخی و قدیمی زیبای دزفول که تعداد آنها کم نیست ، بی‌مهری صورت میگیرد

تاریخ خبر : سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۹۹‌

روابط عمومی سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + هجده =

  • نقشه محلات قدیمی دزفول
  • تازه های سایت