Saturday , April 21 2018 | شنبه , اردیبهشت ۱ ۱۳۹۷
بالا نویس
شما اینجا هستید: خانه / تایپیک

بایگانی دسته بندی ها : تایپیک

اشتراک به خبردهی

مستند متل های کهن دزفولی ساخته می شود/ رونمایی در بهمن ماه

984762photo001

مدیر پایگاه مشترک تدوین پرونده نامزدی میراث جهانی دزفول از ساخت مستند ویژه متل های قدیمی دزفول و رونمایی از آن در بهمن ماه خبرداد. مسعود شامدیل درگفت و‌گو با خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان)، اظهار کرد: شهر آجری دزفول از یک تاریخ کهن و میراث گرانبهای مادی و معنوی زیادی برخوردار است. وی افزود: باهدف جلوگیری از انقراض ... بیشتر بخوانید »

خانه تاریخی گلچین دزفول؛ گنجی آجری در دست فراموشی

2064279

خانه تاریخی «گلچین» یکی از آثار ارزشمند ملی و گنجینه ای از نقوش آجری در بافت تاریخی دزفول است که بر اثر بی توجهی متوليان به دست فراموشی سپرده شده است.  به گزارش nosazidezful.ir به نقل از خبرگزاری مهر، رویا رجبی: بافت تاریخی دزفول که با ورود به کوچه پس کوچه های آن احساس ناب حضور در اعماق تاریخ به ... بیشتر بخوانید »

آتش سوزی موزه دزفول جزئی نبود/سهل انگاری ها پایان یابد

آتش سوزی حمام کرناسیون

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی دزفول گفت: آتش سوزی روز گذشته در موزه مردم شناسی دزفول جزئی نبوده و این حادثه عبرتی است تا کمبودهای ناشی از سهل انگاری در این مکان تاریخی پایان یابد. بیشتر بخوانید »

برپایی نمایشگاه آئینی ، فرهنگی و هنری خانه تیزنو

خانه تیزنو- نوروز 95

به گزارش nosazidezful.ir- نمایشگاه آئینی ، فرهنگی و هنری با هماهنگی شهردار محترم دزفول در خانه تاریخی تیزنو به مدت ۱۱ روز از تاریخ ۹۵/۱/۱ الی ۹۵/۱/۱۱در حال برگزاری می باشد. نمایشگاه فوق الذکر دارای ۶ غرفه شامل :  غرفه غذای سنتی ، غرفه عرقیات سنتی ، غرفه کلوچه و شیرینی سنتی ، غرفه صنایع دستی ، غرفه فرهنگ و ... بیشتر بخوانید »

گزارش تصویری/ راسته های سنتی بازار قدیم دزفول۲

بازار قدیم2 (10)

nosazidezful.ir- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول، بازار قدیم دزفول دارای راسته های مختلفی نظیر: آهنگران، روی فروشان، ورشوسازان، بزازان، شیرینی فروشان، نمدمالان و خراطان می باشد. تصاویر زیر مربوط به راسته های شیرینی فروشان و خراطان بازار قدیم می باشد. [مشاهده تمام تصاویر]   تصاویر مرتبط: – راسته های ورشوسازان- روی فروشان و آهنگران را از ... بیشتر بخوانید »

گزارش تصویری/ راسته های سنتی بازار قدیم دزفول۱

بازار قدیم (17)

nosazidezful.ir- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول، بازار قدیم دزفول در فضای سنتی بافت تاريخي ودر مرکز شهر قرار گرفته است و قدمت آن همزمان با تشکیل هسته اولیه شهر بوده که بدنبال رشد و توسعه در ادوار مختلف به فراخور نیاز ،دستخوش توسعه و تغییرات گردید. و از جمله بازارهای بزرگی است که علی ... بیشتر بخوانید »

میراث فرهنگی دزفول مانع عملیات مرمتی شهرداری در بافت شهر می‌شود

میراث فرهنگی

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی دزفول گفت: متأسفانه اداره میراث فرهنگی دزفول به دلایل نامعلوم همکاری‌های لازم را با شهرداری ندارد و گاهی مانع از اجرای طرح‌های مرممتی در بافت شهر می‌شود. به گزارش nosazidezful.ir به نقل از مهر، مسعود شامدیل ظهر امروز پنج‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به انتشار خبری از سوی اداره میراث فرهنگی دزفول ... بیشتر بخوانید »

Scroll To Top