Saturday , April 21 2018 | شنبه , اردیبهشت ۱ ۱۳۹۷
بالا نویس
شما اینجا هستید: خانه / تازه های دفتر یونسکو

بایگانی دسته بندی ها : تازه های دفتر یونسکو

اشتراک به خبردهی

مستند متل های کهن دزفولی ساخته می شود/ رونمایی در بهمن ماه

984762photo001

مدیر پایگاه مشترک تدوین پرونده نامزدی میراث جهانی دزفول از ساخت مستند ویژه متل های قدیمی دزفول و رونمایی از آن در بهمن ماه خبرداد. مسعود شامدیل درگفت و‌گو با خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان)، اظهار کرد: شهر آجری دزفول از یک تاریخ کهن و میراث گرانبهای مادی و معنوی زیادی برخوردار است. وی افزود: باهدف جلوگیری از انقراض ... بیشتر بخوانید »

برپایی نمایشگاه آئینی ، فرهنگی و هنری خانه تیزنو

خانه تیزنو- نوروز 95

به گزارش nosazidezful.ir- نمایشگاه آئینی ، فرهنگی و هنری با هماهنگی شهردار محترم دزفول در خانه تاریخی تیزنو به مدت ۱۱ روز از تاریخ ۹۵/۱/۱ الی ۹۵/۱/۱۱در حال برگزاری می باشد. نمایشگاه فوق الذکر دارای ۶ غرفه شامل :  غرفه غذای سنتی ، غرفه عرقیات سنتی ، غرفه کلوچه و شیرینی سنتی ، غرفه صنایع دستی ، غرفه فرهنگ و ... بیشتر بخوانید »

دفتریونسکو برای ثبت جهانی دزفول تحقیق می‌کند

اسلایدر بالا نمایندگی یونسکو دزفول

سرپرست نهاد نمایندگی یونسکو در دزفول گفت: شهرستان دزفول یکی از قدیمی‌ترین مناطق تاریخی کشور است که بر اساس کاوش‌های باستان‌شناسان مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه شیکاگو قدمت تمدن و سکونت زندگی انسان‌ها در آن به میانه هزاره هشتم پیش از میلاد در منطقه چغابنوت و چغامیش دزفول می‌رسد‌. “مسعود شامدیل”در اینباره اظهار داشت: شهر دزفول با قدمت دیرینه و از خاستگاه‌های ... بیشتر بخوانید »

Scroll To Top