Saturday , April 21 2018 | شنبه , اردیبهشت ۱ ۱۳۹۷
بالا نویس
شما اینجا هستید: خانه / پروژه های اجرا شده

بایگانی دسته بندی ها : پروژه های اجرا شده

اشتراک به خبردهی

کمربندی شهید دانش دزفول افتتاح شد.

بلوار شهید دانش

شامگاه جمعه ۲۷ مرداد ۹۶ طی آیینی به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن کمربندی غرب دزفول ( شهید دانش ) افتتاح شد. شهردار دزفول در خصوص کمربندی شهید دانش گفت ؛  به منظور تسهیل در رفت و آمد شهروندان و کاهش ترافیک  ، احداث کمربندی شهید دانش با طول ۷۰۰۰ متر در دستور کار قرار گرفت که با تکمیل و احداث ... بیشتر بخوانید »

احداث جان پناه در محدوده جاده ساحلی دزفول

529048photo01

مدیرسازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول گفت:این سازمان در راستای زیباسازی منظر شهری اقدام به احداث جانپاه سنتی در محدوده جاده ساحلی رودخانه دز کرده است‌. مسعود شامدیل در گفت و گو با خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان ان)، اظهار کرد:  این پروژه شامل مرمت بدنه ساختمان ها و احداث جان پناه  آجری با توجه به اختلاف سطح پیاده رو ... بیشتر بخوانید »

خانه تاریخی نیلساز

خانه نیلساز (5)

خانه تاریخی نیلساز به اوایل دوره پهلوی برمی گردد که در محله قدیمی شاهرکن الدین و در مجاورت ساباط ملک آسا احداث گردید است. فرم پلان آن به صورت مستطیل شکل بوده این خانه دارای دوطبقه می باشد که آن با طاق و قوس پنج وهفت کار شده است در بعضی از قسمت های حیاط از ویژگی طاق های کلیل ... بیشتر بخوانید »

نخل کلبی خان

نخل کلبی خان

به گزارش nosazidezful.ir نخل کلبی خان در محله صحرا بدر مغربی درامتداد پل قدیم کوچه مسجدصعصعه اول کوچه باقلیون دزفول ، ازقدیم الایام ، در زیریک طاق بلند که اتاق نخل معروف هست نگهداری می شود که از اول ماه محرم با کمک اهالیه کوچه نخل به بیرون اورده و اراسته میشود. چنانچه در مورد این نخل شایع است برای یکی ... بیشتر بخوانید »

مرمت ساباط صوبیون

صوبیون2

ساباط صوبیون جزء بناهاي تاريخي و در حال ثبت ملی است كه قدمت آن به دوره قاجاريه مي رسد همچنين از مجموعه ساباط های محله لوریان بشمار می رود که در بافت قدیم شهر دزفول و درگذری قدیمی بنام(سرآب) واقع شده است.درهمجواری این ساباط وجود خانه هایی متعلق به دوران قاجاریه وباشیوه معماری تک ایوانی چشم انداز زیبایی را در ... بیشتر بخوانید »

مرمت ساباط بیگدلی

به گزارش nosazidezful.ir- ساباط بيگدلي در محله سياهپوشان بنايي است قاجاري با ۱۶ متر طول و ۴ متر عرض كه بنا به نياز عابرين گذر به سايه انداز و آسايش در مسير حركت درامتداد گذر سيمرغ بنا گرديده است. از ويژگيهاي اين ساباط مي توان به تاق آهنگ آجري، دسترسي به خانه مجاور از زير آن و استفاده از اتاق ... بیشتر بخوانید »

مرمت ساباط تاریخی مقدمیان

ساباط تاریخی مقدمیان که قدمت آن به دوره قاجار می رسد، در امتداد گذر آبشار همجوار با خانه عراقی و در پیوستگی مجموعه ای از ابنیه تاریخی تشکیل محدوده ارزشمند شهری در محله لوریان را داده است. وجود این ساباط با طاقی به سبک رومی و قرار گرفتن آن بر روی پلکان مقدمیان بعنوان یکی از بندارها(اختلاف سطح ها) هسته ... بیشتر بخوانید »

احداث ساباط ورودی بازار قدیم”شیخ اسماعیل قصری”

به گزارش nosazidezful.ir- بازار قدیم دزفول در فضای سنتی بافت تاريخي ودر مرکز شهر قرار گرفته است و قدمت آن همزمان با تشکیل هسته اولیه شهر بوده که بدنبال رشد و توسعه در ادوار مختلف به فراخور نیاز ،دستخوش توسعه و تغییرات گردید. و از جمله بازارهای بزرگی است که علی رغم گذر زمان و تغییرات فیزیکی و فرهنگی هنوز ... بیشتر بخوانید »

کفپوش گذاری مرکز محله سرمیدان

محله سرمیدان در مرکز شهر واقع شده و یکی از محلات قدیمی بافت کهن دزفول محسوب می شود که از ویژگی های منحصر بفردی برخوردار است. به گزارش nosazidezful.ir- این محله از یک سو در مجاورت حرم مطهر امامزاده سبزقبا قرار دارد که به همین دلیل محل تردد زائران و مجاوران این امامزاده می باشد و از سوی دیگر در ... بیشتر بخوانید »

آغاز مرمت “قمش چوقابافان”

مرمت قمش چوقابافان

مسعود شامدیل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: شهر دزفول در گذشته دارای ۱۵  قمش (سربطاق) بوده که متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل فرسایش و عدم توجه این قمش‌ها تخریب شده یا به صورت متروکه رها شده‌اند. حال برای اولین بار یکی از این قمش‌های تاریخی در راستای احیای این ابنیه کم‌نظیر و میراث نیاکان ... بیشتر بخوانید »

Scroll To Top