Tuesday , May 22 2018 | سه شنبه , خرداد ۱ ۱۳۹۷
بالا نویس
شما اینجا هستید: خانه / آخرین خبرها / تخریب بخشی از یك مسجد تاریخی در دزفول

تخریب بخشی از یك مسجد تاریخی در دزفول

nosazidezful.ir – تخریب بخشی از مسجد سیاهپوشان دزفول كه از مساجد تاریخی این شهرستان باقدمتی ۲۰۰ ساله می باشد نگرانی دوستداران میراث فرهنگی را بدنبال داشته است.

مسجد سیاهپوشان دزفول در سال ۸۱ با شماره ۷۰۹۵ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
تعدادی از دوستداران میراث فرهنگی دزفول روز دوشنبه در تماس با خبرگزاری جمهوری اسلامی با ابراز نگرانی از تخریب بخشی از مسجد سیاهپوشان خواستار رسیدگی به این مسئله از سوی سازمان میراث فرهنگی و سایر دستگاههای ذیربط شدند.
به گفته آنان مسجد سیاهپوشان از جمله مساجد ثبت ملی می باشد كه باید مورد توجه میراث فرهنگی قرارگیرد و باید از تخریب بیشتر این مسجد تاریخی جلوگیری شود.

تخریب سردر مسجد سیاه پوشان
سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری دزفول نیز در این رابطه به ایرنا گفت:هیات امنای مسجد سیاهپوشان دزفول در چند مرحله خواستار مرمت درب ورودی این مسجد بودند.
یعقوب زلقی افزود:از آنجا كه درب این مسجد دچار فرسودگی شده بود و نیاز به مرمت داشت لذا با مرمت آن موافقت شد.
وی افزود:طبق مجوز صادره درب مسجد و دیوار آن مرمت خواهد شد لذا تخریب این مسجد با كسب مجوز از سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری انجام شده و اقدام خلاف قانونی در این خصوص صورت نگرفته است.
مسجد سیاهپوشان در محله ای به همین نام در دزفول واقع شده و بنای این مسجد متعلق به ۲۰۰ سال پیش است.
دزفول علاوه بر آثار باستانی متعدد دارای بیش از ۲۰۰ هكتار بافت قدیم و تاریخی است كه به دلیل بی توجهی برخی بناهای این بافت در معرض تخریب قرار دارند.
شهر دزفول در فاصله ۱۵۰ كیلومتری اهواز مركز استان خوزستان واقع است.

پانویس:

تو متن بالا دقت کنید؛ آقای زلقی فرمودند طبق مجوز صادره درب مسجد و دیوار آن مرمت خواهد شد لذا تخریب این مسجد با كسب مجوز از سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری انجام شده !

جالبه! وقتی سازه ای که باید مرمت شود با مجوز سرپرست اداره میراث فرهنگی تخریب شده دیگه عملا سازه ای برای مرمت وجود نداره!

تلگرام

درباره‌ی nosazi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top