Tuesday , May 22 2018 | سه شنبه , خرداد ۱ ۱۳۹۷
بالا نویس
شما اینجا هستید: خانه / آخرین خبرها / ساماندهی مجموعه تاریخی، مذهبی شیدانه امام رضا(ع)

ساماندهی مجموعه تاریخی، مذهبی شیدانه امام رضا(ع)

در آستانه ماه محرم اجرا گردید:

ساماندهی مجموعه تاریخی، مذهبی شیدانه امام رضا(ع)

سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول در آستانه ماه محرم و در راستای ساماندهی ابنیه تاریخی اقدام به کفپوش گذاری محوطه قمش (سربطاق) تاریخی چوقابافان و شیدانه امام رضا علیه السلام(کاروان اسراء) که سالانه پذیرای خیل عظیم عزاداران حسینی می باشد نمود.

مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی با اعلام این خبر افزود این پروژه که شامل زیر سازی وکفسازی به متراژ ۶۰۰ متر مربع و اجرای کانیوا به طول ۸۰ متر می باشد ضمن محوطه سازی قمش (سربطاق) تاریخی چوقابافان که اخیرا توسط آقای سعید قلیان زنده سازی گردیده، خدمتی به عزاداران حسینی در ایام محرم می باشد.

در پایان آقای مهندس شامدیل با اشاره به پتانسیل منطقه شیدانه امام رضا علیه السلام، ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک سازمان نوسازی و بهسازی نسبت به مرمت و علاج بخشی فوری  بخش های آسیب دیده قمش (سربطاق) چوقابافان اقدام نماید تا ضمن حفاظت این اثر ماندگار و میراث فرهنگی نیاکان شهرمان،  این منطقه در زمره آثار ثبت ملی قرار گیرد.

شایان ذکر است سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول با دستور آقای مهندس کرمی نژاد و در راستای خدمت رسانی به عزاداران حسینی در یک سال گذشته نسبت به محوطه سازی و ساماندهی برخی مراکز مهم عزاداری از جمله سرمیدان بزرگ، خراطان، نخل کلبعلی خان، کوچه ریسمان باف و بقعه شاهرکن الدین نموده است.

کفسازی شیدانه امام رضا کفسازی شیدانه امام رضا2

درباره‌ی nosazi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top