Saturday , April 21 2018 | شنبه , اردیبهشت ۱ ۱۳۹۷
بالا نویس
شما اینجا هستید: خانه / آخرین خبرها / شركت دانشجویان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در كارگاه های مرمت سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول

شركت دانشجویان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در كارگاه های مرمت سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول

به گزارش nosazidezful.ir در راستای پیوند مراکز علمی و آموزش عالی با دستگاه ها و نهادهای اجرایی و طی تفاهم نامه بعمل آمده بین شهرداری دزفول و دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول تعدادی از دانشجویان این دانشگاه در کارگاه های  مرمتی سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری شرکت می کنند.

دانشجویان در کاروانسرا بازار قدیم (1)

شهردار دزفول با اعلام این خبر گفت: این دانشجویان که در رشته مرمت مشغول تحصیل هستند با حضور در این کارگاه ها زیر نظر اساتید تجربی، مهندسان سازمان نوسازی و همچنین اساتید دانشگاه، ضمن درک بهتر و بیشتر موضوع مرمت بناهای تاریخی، در کار مرمت این ابنیه به صورت عملی نیز مشارکت می نمایند.

دانشجویان در کاروانسرا بازار قدیم (2)

مهندس کرمی نژاد افزود: پیش از این کارگاه های عملی این رشته در محل دانشگاه تشکیل می شد که در این کارگاه ها، دانشجویان به صورت فرضی اقدام به ساخت و مرمت ماکت یک بنا کرده و پس از پایان کارگاه به منظور تشکیل کارگاه جدید ماکت های ساخته شده تخریب و به صورت نخاله دور ریخته می شد که این کار موجب اتلاف مقادیر قابل توجهی مصالح مفید جهت مرمت و اتلاف انرژی می شد که با اجرایی شدن این تفاهم نامه، این مصالح در مرمت و بهسازی بناهای تاریخی مورد استفاده قرار گرفته و کار و زحمت دانشجویان عزیز در بناهای مرمت شده ماندگار می شود.

دانشجویان در کاروانسرا بازار قدیم (3)

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۵ نفر از دانشجویان رشته مرمت دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در کارگاه مرمت کاروانسرای بازار قدیم که توسط سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول در حال مرمت است مشغول بکار می باشند.

شهردار دزفول تصریح کرد: شهرداری دزفول از همکاری متقابل با مراکز علمی و دانشگاهی در زمینه مشاوره و امور اجرایی استقبال می کند .

درباره‌ی nosazi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top