Saturday , April 21 2018 | شنبه , اردیبهشت ۱ ۱۳۹۷
بالا نویس
شما اینجا هستید: خانه / تاریخچه دفتر یونسکو دزفول

تاریخچه دفتر یونسکو دزفول

فعالیت دفتر یونسکو در دزفول قبل از انقلاب

 

دفتر یونسکو در سال ۱۳۴۵ شمسی فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز کرد و هدف از پیدایش یونسکو در دزفول سوادآموزی هدفمند در راستای پیشه و حرفه بود. در واقع نوعی سوادآموزی زراعی- کشاورزی و ترویج بهداشت بوده است .دزفول از قدیم الایام یکی از قطب های مهم کشاورزی شناخته شده ، به همین دلیل بیشتر فعالیت های این دفتر بر پایه محور کشاورزی لحاظ گردیده بود. غیر از فعالیت های فوق الذکر این سازمان نسبت به برگزاری دوره های فرهنگی و هنری جهت استفاده شهروندان اقدام نمود.

همچنین حضورتعدادی از پزشکان یونسکو از جمله دکتر بدریا( نوه گاندی) جهت ارتقا سطح بهداشت و شیوه زندگی وکشاورزی روستائیان حومه دزفول.

گفتنی است فعالیت این دفتر در سال های بعد از انقلاب خصوصا در سال های جریان جنگ تحمیلی(۱۳۶۱) ادامه داشت همچنین جمعی از بازرسان این سازمان به منظور جلوگیری از تخریب بناهای تاریخی استان و نیز از بناهای تاریخی این شهر بازدید بعمل آوردند.

 

بازگشایی مجدد پایگاه مشترک یونسکو ومبراث فرهنگی در دزفول

 

پس از بررسی های مجدد خوشبختانه این دفتر بر اساس اهداف مشخص شده بعنوان اولین دفتر نمایندگی یونسکو ایران مورخ ۶ اسفند ماه سال ۱۳۹۰ در دزفول رسماً بازگشایی شد.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top